Home / Wszystkie pomysły / Jazda samochodem sportowym na torze wyścigowym – pomysł na prezent!
samochod-sportowy

Jazda samochodem sportowym na torze wyścigowym – pomysł na prezent!

Od lat na liście najczęściej wręczanych bliskim prezentów, pozostają dokładnie te same pozycje. Kosmetyki, bielizna, krawaty, koszule, słodycze czy też po prostu pieniądze. Od jakiegoś czasu modne stały się jednak prezenty spełniające marzenia – lot awionetką, skok ze spadochronem czy strzelanie z broni palnej. Szczególnym powodzeniem cieszą się oferty pozwalające przetestowanie sportowych samochodów na torach wyścigowych.

Porsche, Ferrari… a może inne auto?

W sieci bez większych problemów znajdziemy oferty pozwalające na jazdę wymarzonymi autami na torze – nawet bolidami. W jednym z serwisów proponujących klientom w Polsce prezenty „pełne wrażeń” znaleźliśmy opcje wykupienia przejazdów na torze takimi autami jak:

  • Lamborghini Gallardo – cena od 189 zł,
  • Porsche GT3 – cena od 199 zł,
  • Ferrari F430 – cena od 189 zł,
  • Porsche 911 GT3/RS – cena od 119 zł,
  • BMW M3 GTR Biturbo – cena od 99 zł,
  • Dodge VIPER SRT – cena od 299 zł,
  • Radical SR3 RS – cena od 2495 zł,
  • Formuła 3 – cena od 79 zł.

W pakiecie klient otrzymuje możliwość jazdy wybranym pojazdem w dowolnym terminie oferowanym przez firmę, jako pasażer lub jako kierowca. W zależności od konkretnej opcji cenowej można sprawdzić się w jeździe na różnym dystansie liczącym od kilku do kilkunastu kilometrów. Odbywa się to najczęściej na rozmieszczonych w całej Polsce torach kartingowych i głównych torach wyścigowych. Za każdym razem osoba realizująca kupon na taki prezent jest szkolona z zakresu podstawowej obsługi wybranego pojazdu.

Kto kupuje takie prezenty?

Jak wynika z raportu Deloitte dotyczącego zakupów świątecznych w 2013 roku, większość Polaków poszukuje upominków praktycznych lub rekomendowanych przez bliskich. Mimo wszystko znaczna część kupujących wybiera podarunki, które mają gwarantować emocje. Spośród wszystkich klientów, którzy decydują się na zakup ekstremalnych prezentów, 70 proc. stanowią kobiety. Wybierają dla swoich partnerów m.in. loty szybowcem, jazdę sportowym samochodem czy kurs nurkowania. Tymczasem mężczyźni chcą wywołać pozytywne emocje u swoich kobiet takimi podarunkami jak sesja zdjęciowa, pakiet spa, czy kursy kulinarne.

Czy Polaków stać na takie prezenty?

W 2014 roku 86 proc. badanych przez Groupon Polska Polaków deklarowało, że kupuje prezenty bliskim na święta. Średnio po dziewięć podarków w rodzinie, na które statystyczny Polak wydawał niecałe 500 zł. Taki budżet jak najbardziej pozwala na zakup upominków, które mają zapewnić niezapomniane przeżycia. Taki prezent można wybrać już za 50 zł. Za 79 zł zapewnimy swojemu tacie, mężowi, partnerowi czy przyjacielowi przejażdżkę bolidem Formuły 3. Ekstremalne, wywołujące emocje prezenty są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych podarunków świątecznych czy urodzinowych. Zakup emocjonalnego prezentu jest prosty – wystarczy skorzystać z internetowej oferty jednego z serwisów internetowych, bez konieczności wychodzenia z domu i biegania po centrum handlowym.

Ekstremalnie czy tradycyjnie?

Kolejny, dokładnie taki sam prezent jak w poprzednich latach z pewnością nie sprawi, że osoba obdarowana zapamięta go na lata. Jeśli budżet nie jest wystarczający na zakup czegoś emocjonującego, to warto wziąć pod uwagę możliwość składki od kilku osób – tylko po to, aby być może spełnić czyjeś marzenia.

Więcej wartościowych informacji z branży motoryzacyjnej znajdziesz na http://www.rl.com.pl/.

Jazda samochodem sportowym na torze wyścigowym – pomysł na prezent!
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)