Home / Wszystkie pomysły / Kawa – idealny prezent na święta

Kawa – idealny prezent na święta

Zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia są w naszej tradycji okazją między innymi do obdarowywania najbliższych prezentami. Dlatego też każdego roku wraz z nadejściem świąt pod choinką piętrzą się kolorowe paczuszki.

Polacy lubią kupować prezenty, podobnie jak lubią być obdarowywani. Problem tkwi jedynie w tym, co kupić, aby prezent był trafiony i rzeczywiście sprawił bliskiej osobie radość. Ciekawym i ponadczasowym pomysłem na prezent pod choinkę jest… kawa! Dodatkowo można podarować również rozmaite akcesoria służące do jej zaparzenia.

Nie jest to przesadnie drogi i zobowiązujący prezent, za to bardzo efektowny jak i praktyczny. Kawę pije zdecydowana większość Polaków, dlatego tego typu podarunek może być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę – o ile rzecz jasna mamy pewność, że osoba obdarowywana przez nas mieści się w owej większości.

Kawa ziarnista

Naturalna kawa w ziarnach jest świetnym pomysłem na świąteczny prezent. Produkt tego typu cały czas jest w Polsce traktowany jako nieco ekskluzywny, dlatego kupując go komuś bliskiemu, z pewnością sprawimy, że ta osoba poczuje się wyjątkowo. Na rynku istnieje duży wybór kaw ziarnistych, pochodzących z różnych plantacji i różniących się składem oraz stopniem palenia ziaren. Czym zatem kierować się wybierając kawę ziarnistą na prezent? Przede wszystkim ważne jest to, w jaki sposób kawa będzie parzona.

Jeżeli w ekspresie ciśnieniowym, lepsze będą ziarna mocno wypalone (tzw. dark roast), o charakterystycznej ciemnej barwie. Do kawiarek i innych alternatywnych metod parzenia lepiej pasują kawy z ziarnem średnio wypalonym (tzw. medium roast). Informacje o stopniu palenia powinny być wyraźnie zaznaczone na opakowaniu produktu. Kawy w ziarnach typu dark roast, charakteryzujące się pełnym body i intensywnym smakiem, są szczególnie polecane dla miłośników kawy z mlekiem, czyli kaw typu cappuccino lub caffe latte. Na koniec jeszcze jedna podpowiedź – niektórzy producenci w okresie bożonarodzeniowym oferują specjalne, limitowane edycje kawy! Warto zwrócić na nie uwagę, bowiem spakowane są one w eleganckie opakowania ze świątecznymi motywami.

Kawa mielona

Kawa mielona jest bodaj najbardziej uniwersalnym rodzajem kawy na prezent. Jest ona dostępna w wygodnych i praktycznych opakowaniach. Można ją również przesypać do odpowiedniego pojemnika i przez długi czas cieszyć się jej smakiem. Dostępne są różne wielkości opakowań kawy mielonej. Jest to kolejny plus, możemy bowiem skompletować na przykład zestaw składający się z kliku rodzajów kawy w małych opakowaniach, a całość efektownie spakować. Dodatkowo do paczuszki takiej można dodać ciekawe przyprawy korzenne czy zestaw świątecznych szablonów do zdobienia kawy.

Kawa rozpuszczalna

Alternatywą dla  kawy ziarnistej i kawy mielonej może być również kawa rozpuszczalna. Wiele osób ucieszy się właśnie z takiego prezentu, ponieważ jest to najłatwiejsza i najwygodniejsza do przygotowania kawa. Ciekawostką jest, iż od niedawna dostępna jest na rynku pełnoziarnista kawa rozpuszczalna, która oprócz ziaren typu instant zawiera również bardzo drobno zmielone ziarna kawy naturalnej. Dzięki takiemu połączeniu zaparzony napój ma intensywny smak i aromat typowy dla kawy naturalnej, a jednocześnie zachowuje wygodę przygotowania tradycyjnej kawy rozpuszczalnej.

Zobacz pełną gamę kaw Jacobs: https://przepisynakawe.pl/kawy-jacobs

Kawa – idealny prezent na święta
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)