Home / Informacje / Kawa – prezent uniwersalny. Podaruj bliskim wyjątkowy smak
Girlfriends coffee

Kawa – prezent uniwersalny. Podaruj bliskim wyjątkowy smak

Niemalże każdego miesiąca zdarzają się sytuacje, w których musimy podarować komuś jakiś prezent. Urodziny, imieniny, najróżniejsze rocznice, święta… Kiedy odwiedzamy kogoś, z kim już dawno się nie widzieliśmy, również chcemy zaskoczyć go drobnym upominkiem, bo przecież „nie wypada przychodzić z pustymi rękoma”. Znamy to z autopsji? Pewnie, że tak!

Zawsze ten sam problem…

Przy każdej z wyżej wymienionych okazji pojawia się zawsze ten sam podstawowy problem – co kupić?! Czym kierować się w trakcie wyboru? Czy zależy on wyłącznie od rangi wydarzenia, od tego, kogo zamierzamy obdarować i w jakich relacjach pozostajemy z daną osobą? W dużej mierze właśnie od tego, ale nie tylko.

Prezent oczywiście musi podobać się obdarowywanemu, ale nie może być wyjątkowo drogi, aby nie wywoływał u danej osoby zażenowania i poczucia, że koniecznie musi się ona odwdzięczyć. Jest to szczególnie ważne w przypadku zakupu upominku dla tych, z którymi nie pozostajemy w mocno zażyłych relacjach. Pamiętajmy o tym, że podarunkiem mamy sprawiać przyjemność drugiej osobie, a nie zdradzać stan swojego konta!

Czasem prezent, pomimo najszczerszych chęci i dobrych intencji, może być niefortunnie dla nas odczytany jako na przykład próba przekupstwa, „podlizywania się” (drogi prezent dla szefa) czy… podrywu (perfumy czy bielizna). Nikt z nas nie chce być posądzonym o robienie prezentów co najmniej niestosownych czy w najlepszym wypadku nietrafionych. Jak zatem zapobiec takim sytuacjom?

Rozwiązanie idealne!

Odpowiedź jest jedna i to bardzo prosta: kawa! Jest to prezent absolutnie uniwersalny (dowiedz się więcej o kawie: Przepisynakawe.pl). Kawę można podarować zarówno najbliższej rodzinie z okazji urodzin, ukochanej osobie na walentynki, jak i szefowi czy współpracownikom podczas firmowych mikołajek. Za każdym razem, o ile tylko odkryjemy, jaką kawę lubi obdarowywany, będzie to podarek praktyczny, miły i w bardzo dobrym tonie.

Nawet za naprawdę dobrą jakościowo kawę nie zapłacimy majątku, dlatego nie wzbudzimy poczucia zobowiązania, ale też z drugiej strony nie wyjdziemy na skąpych. Świetnym pomysłem jest skomponowanie paczki z kawą w roli głównej. Odpowiednio dobraną kawę możemy połączyć dla przykładu z zestawem stylowych filiżanek lub spersonalizowanym kubkiem. Jeżeli wiemy, że osoba, której chcemy dać prezent, lubi kawę mrożoną, możemy kupić specjalne przezroczyste szklanki i łyżeczki.

Inny ciekawy pomysł to zestaw dodatków do kawy takich jak domowej roboty konfitury, miód, syropy. Osoby, które szczególnie uwielbiają kawę i są otwarte na eksperymenty, bez wątpienia ucieszą się z książki z przepisami kawowymi lub z zestawu do dekoracji. Obecnie bez najmniejszego trudu można nabyć rozmaite szablony do kawy i kolorowe posypki. Kiedy zaś okazja jest szczególna (ślub, „okrągłe” urodziny bardzo bliskiej nam osoby itp.), do zestawu kawowego możemy dołączyć taki prezent jak profesjonalny kurs baristy.

Niezależnie od tego, na jaką kombinację się zdecydujemy, upominek z takim motywem przewodnim jak kawa, zawsze będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę! Naturalnie, przed zakupem warto w jakiś sposób potwierdzić informację, że kupujemy kawę komuś, kto rzeczywiście ją pija.

Jeśli wiemy, że osoba taka posiada w domu ekspres do kawy, oczywiście powinniśmy kupić kawę ziarnistą. Kiedy zaś nie mamy danych i nie za bardzo możemy je zebrać, możemy postawić na „kawowy mix” – kilka kaw (rozpuszczalna, mielona i w ziarnach) w niewielkich opakowaniach. Kawa to upominek bezpieczny i stosowny, jednym słowem uniwersalny!

Kawa – prezent uniwersalny. Podaruj bliskim wyjątkowy smak
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)