Home / Informacje / Pomysł na prezent – nauka jazdy w poślizgu
samochod

Pomysł na prezent – nauka jazdy w poślizgu

Pragnienie sprawienia komuś unikatowego prezentu, który zapamięta na długo, tkwi w każdej osobie. Bardzo często poszukiwania odpowiedniego podarunku rozciągają się w czasie. Nasz wybór, jak się okazuje, może nie być w pełni satysfakcjonujący.

Rozwiązaniem tego problemu będzie coś praktycznego, co bez względu na upodobania i predyspozycje, przyda się każdemu. Prawo jazdy posiada już prawie każdy. Co gdyby ten fakt pomógł nam przy wyborze odpowiedniego prezentu? Nie chodzi wszakże o nowe auto, a możliwość poszerzenia naszych dotychczasowych umiejętności w jego prowadzeniu. Nauka jazdy w poślizgu może okazać się jak najbardziej przydatna. Nie tylko nauczymy się „zachowania” samochodu w trudnych warunkach jazdy, ale i zdobędziemy umiejętność, która może uratować nam życie.

Kursy tego typu to niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu bezpieczeństwa prowadzenia samochodu w warunkach wyjątkowo ekstremalnych. Szkolenie tego typu idealnie koreluje z sytuacjami, które mogą pojawić się w prawdziwym życiu, podczas codziennej jazdy samochodem. Po wprowadzeniu uczestnik może zasiąść za kierownicą samochodu. Różne szkoły dysponują pojazdami różnych marek. Podczas trwania szkolenia na własnej skórze przekonasz się dlaczego auto wpada w poślizg, co dokładnie się wtedy dzieje, jak zachowuje się nasze ciało, gdy staniemy twarzą w twarz ze strachem (więcej informacji znajdziesz na Przepisydrogowe.eu).

Po takiej przejażdżce powinieneś umieć zachować się w trudnej sytuacji drogowej. Kontrola i uniknięcie zderzenia oraz uszczerbku na zdrowiu to kluczowe kwestie. Dzięki takim zabiegom w ekstremalnych sytuacjach, twój instynkt zadziała bezbłędnie i pojawi się automatyka działania – ratowania z opresji w świadomy sposób.

Szkolenia tego typu zazwyczaj mają złożoną strukturę i składają się z kilku bloków czy poziomów. Pierwszy składa się z nauki manewrów – ręczny 80 stopni, ręczny 90 stopni, slalom. Poziom drugi to najczęściej techniki wprowadzenia w poślizg przed zakrętem – rybka, „strzał” ze sprzęgła, kontrola poślizgu. Trzeci zawiera hamowanie lewą nogą na odcinku prostym, zacieśnianiu skrętu w dryfcie, kontrolę poślizgu między zakrętami (przy użyciu lewej nogi). Poziom zaawansowany to utrzymanie dryftu podczas trwania całej trasy. Specjalnie dla tych, którzy lubią jedynie wysoki poziom adrenaliny. W przypadku tego typu przejażdżek oczywiście możemy liczyć na odpowiednie zabezpieczanie – pasy szerokie, najczęściej również fotele kubełkowe, jak i klatka bezpieczeństwa.

Ten wspaniały pomysł na prezent zawiera również kilka uwag, które powinniśmy wziąć sobie do serca. Osoba uczestnicząca w nauce dryftu musi posiadać prawo jazdy kategorii B (warunek konieczny). Ubiór powinien być swobodny, a obuwie musi być na płaskiej podeszwie. Kursy realizowane są w każdych warunkach pogodowych.

Pomysł na prezent – nauka jazdy w poślizgu
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)