Home / Informacje / Poznaj jeden z najlepszych kosmetyków do demakijażu – odkryj potrójną moc płynu micelarnego Garnier!

Poznaj jeden z najlepszych kosmetyków do demakijażu – odkryj potrójną moc płynu micelarnego Garnier!

Regularny demakijaż twarzy to najważniejszy element codziennej pielęgnacji skóry. Dzięki temu domowemu zabiegowi dogłębnie oczyszczona cera jest gotowa do całonocnej regeneracji, przez co zyskuje zdrowy i promienny wygląd. Na rynku drogeryjnym dostępnych jest całe mnóstwo rozmaitych kosmetyków do demakijażu, jednak coraz większą popularnością zyskują wielofunkcyjne płyny micelarne. Dowiedz się, skąd wziął się ten sukces i przekonaj się, czy na prawdę warto płynem micelarnym zastąpić swoje dotychczasowe kosmetyki do oczyszczania twarzy!

Płyn micelarny, czyli…

Płyn micelarny to kosmetyk do demakijażu, którego formuła opiera się na roztworze wodnym połączonym z micelami. Micele dzięki swoim magicznym właściwościom mają szerokie zastosowanie w kosmetyce. Te mikroskopijne kuleczki charakteryzują się jednocześnie działaniem hydrofilowym (przyciągającym wodę, odpychającym tłuszcze) i lipofilowym (przyciągającym tłuszcze, odpychającym wodę).

Micele mimo swej drobnej struktury posiadają ogromną moc – niczym magnes przyciągają wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni skóry, przez co umożliwiają wykonanie perfekcyjnego demakijażu.

Warto zwrócić także uwagę na delikatny wymiar tych drobnych cząsteczek. Micele, w odróżnieniu od innych składników kosmetyków oczyszczających, nie naruszają warstwy hydrolipidowej skóry, a także nie podrażniają jej. Ponadto szczelna ich struktura umożliwia przetransportowanie do głębszych warstw skóry pozostałych substancji zawartych w płynie micelarnym – witamin, minerałów i składników roślinnych.

Moc i delikatność miceli została bardzo szybko doceniona w przemyśle kosmetycznym. Dlatego też te drobne cząsteczki stały się składnikiem wielu preparatów do oczyszczania twarzy. Skóra w tym miejscu jest bowiem cieńsza i silniej uwrażliwiona, a równocześnie bardziej narażona na szkodliwy wpływ rozmaitych czynników.

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków zawierających micele jest właśnie płyn micelarny. Jego unikalna formuła decyduje o jego wielofunkcyjności łączącej demakijaż, oczyszczanie oraz tonizację.

Potrójna moc, czyli…

Główną funkcją płynu micelarnego, podobnie jak innych kosmetyków do demakijażu, jest dokładne oczyszczanie twarzy. Jednak oprócz tego płyn z micelami wyróżnia się dodatkowymi właściwościami, które wpływają na jego unikalność.

Czego zatem można się spodziewać po płynie micelarnym? Dobry płyn micelarny powinien przede wszystkim dokładnie usuwać wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry (resztki makijażu, kurz, brud, zabrudzenia fizjologiczne: pot, łzy, sebum, itp.). Poza tym powinien zawierać szereg składników roślinnych działających na cerę nawilżająco i odświeżająco. Bardzo ważną właściwością płynów micelarnych jest również ich działanie tonizujące. Tonizacja, czyli przywrócenie skórze jej naturalnego (kwaśnego) pH, jest kluczowe dla zdrowego wyglądu skóry. Wyłącznie kwaśny odczyn skóry jest w stanie obronić ją przed negatywnym wpływem grzybów i bakterii, zaburzających równowagę mikrobiologicznej powierzchni naskórka, a więc sprzyjających powstawaniu infekcji podskórnych oraz stanów zapalnych.

Płyn micelarny 3w1 Garnier, czyli…

Najlepiej uzmysłowić sobie wielofunkcyjność płynów micelarnych na przykładzie. Przyjrzyjmy się więc płynowi do demakijażu z linii Essentialis. Dzięki temu kosmetykowi można nie tylko skutecznie usunąć makijaż, ale także dogłębnie oczyścić skórę i przywrócić jej naturalną równowagę.

Zacznijmy jednak po kolei:

  • Płyn micelarny 3w1 Garnier Essentialis dzięki połączeniu roztworu wodnego z micelami doskonale radzi sobie z makijażem – bez problemu rozpuszcza tusz wodoodporny oraz z łatwością usuwa trwały eyeliner. Warto zauważyć również, że jest to kosmetyk, który po pierwsze, nie rozmazuje makijażu tylko po prostu go zmywa, a po drugie, jest łagodny niczym profesjonalny płyn do demakijażu oczu.
  • Kosmetyk do demakijażu od Garnier doskonale radzi sobie także z całościowym oczyszczaniem twarzy. Jako preparat wolny od substancji drażniących (alkoholu, detergentów, konserwantów, barwników, zapachów), a bogaty w szereg naturalnych składników odżywczych dogłębnie oczyszcza skórę równocześnie nawilżając ją.
  • W końcu płyn micelarny Garnier Essentialis wykorzystujący ekstrakty roślinne ma działanie tonizujące. Dzięki niemu skóra nabiera naturalnej równowagi i jest gotowa do całonocnej regeneracji.

Płyn micelarny to idealny kosmetyk do demakijażu – jest uniwersalny i wielofunkcyjny. Działa równocześnie, jak tonik, mleczko, płyn do demakijażu oczu oraz żel oczyszczający. Jego skuteczność i delikatność została doceniona przez wiele kobiet, nawet tych, borykających się z problemami skóry alergicznej, czy wrażliwej. Płyn micelarny bez wątpienia zasłużył na miano hitu kosmetycznego i można bez obaw postawić go na miejscu dotychczasowych preparatów oczyszczających!

Poznaj jeden z najlepszych kosmetyków do demakijażu – odkryj potrójną moc płynu micelarnego Garnier!
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)