Home / Bez kategorii / Prezent dla dziadka – pomysł na prezent na Dzień Dziadka
Dzień Dziadka - prezent dla dziadka

Prezent dla dziadka – pomysł na prezent na Dzień Dziadka

Tuż po Dniu Babci, 22 stycznia każdego roku w Polsce obchodzony jest Dzień Dziadka. Nikt tak nie rozpieszcza wnuków jak dziadek. Jest on skarbnicą wiedzy i ciekawych historii, które może opowiadać całymi godzinami. Zasłuchane wnuczęta są zafascynowane światem, który widział dziadek i przygodami, w jakich uczestniczył. Niekoniecznie muszą być one prawdziwe. Ważne, żeby dziadek umiał je opowiedzieć z właściwym poziomem budowania emocji.

Dziadkowie pokazują wnukom świat, uczą poznawania zjawisk przyrodniczych, spędzają z nimi czas na wspólnej, kreatywnej zabawie. Kiedy wnuki dorastają, dziadek staje się partnerem do rozmowy. Do niego zwracamy się często w ważnych, trudnych sprawach. W wielu rodzinach dziadek jest głową rodziny i to on podejmuje decyzje z nią związane. W dniu jego święta warto poświęcić mu swój czas i uwagę, nawet jeśli wnuki są już dorosłe i mają swoją rodzinę. Ten jeden dzień w roku przynajmniej powinny znaleźć kilka godzin, które spędzą z bliską sercu osobą. Warto też na długo przed Świętem Dziadka zastanowić się, co można mu kupić na prezent.

Prezenty dla pasjonata

Wielu seniorów będąc na emeryturze ma czas na rozwijanie swoich pasji. Dziadkowie mogą zbierać znaczki lub monety, czytać książki, zbierać albumy albo broń – wiatrówki, noże myśliwskie itp. Kierując się pasją naszego dziadka możemy mu sprawić prezent, z którego szczerze się ucieszy. Dla filatelisty może to być nowy klaser, albo lupa z podświetleniem. Dla numizmatyka – monety z dalekiego kraju, a dla pasjonata broni – wiatrówka, albo wyposażenie i gadżety dla myśliwego. Na pewno wiemy, co zajmuje wolny czas dziadka. Jeśli pasjonuje się nowoczesnymi technologiami, nauczmy go obsługi komputera, kupmy tablet, albo smartfona. Nie zapominajmy o tym, aby nauczyć dziadka jego obsługi. Dzięki temu otrzyma od nas nie tylko elektroniczny gadżet, który umili mu czas spędzany w domu, ale na dodatek dostanie czas spędzony z wnukiem czy wnuczką na wspólnym odkrywaniu nowoczesnych technologii.

Prezenty z emocjami

Możemy wybrać się wraz z dziadkiem na seans do kina, do teatru, albo na wspólną wyprawę do lasu na grę paintball. Dobrym pomysłem dla miłośników motoryzacji będzie próbna jazda samochodem sportowym lub gokartem. Dziadek na pewno ucieszy się, jeśli otrzyma od swoich wnucząt koszulkę, kubek, filiżankę czy podobny gadżet z napisem „Najlepszy dziadek na świecie”.

Interesujące podarki

Wśród interesujących prezentów, które jak ulał pasują na Dzień Dziadka, można wymienić zestaw do wina, dobry alkohol, mini zestaw do gry w bule lub grę w golfa, pięknie rzeźbione szachy, zestaw z fartuszkiem do grilla, lornetkę, kije do nordic walking, rower lub wielofunkcyjny, szwajcarski scyzoryk.

Prezent powinien być dopasowany do wieku dziadka i do jego sprawności fizycznej. Staruszkowi, który porusza się o lasce lub kuli nie będzie potrzebny bynajmniej rower, którego nigdy nie użyje. Pamiętajmy, aby sprawić przyjemność dziadkowi wybierając dla niego najodpowiedniejszy prezent. Czasem po prostu wystarczy wywołać wspólne zdjęcie i włożyć je do ładnej ramki oraz podarować dziadkowi. Ucieszy się on i z takiego prezentu.

Prezent dla dziadka – pomysł na prezent na Dzień Dziadka
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)