Home / Bez kategorii / Prezent dla mamy – pomysł na prezent na Dzień Matki
Dzień Matki - prezent dla mamy

Prezent dla mamy – pomysł na prezent na Dzień Matki

Szczególnie hucznie obchodzonym dniem w polskim kalendarzu jest 26 maja. Każdego roku właśnie w ten dzień świętują wszystkie mamy. Dzień Matki jest pięknym świętem, które jest równocześnie podziękowaniem dla wszystkich mam za miłość, oddanie, opiekę i poświęcenie dla dzieci.

Nie ważne, ile lat ma dziecko – czy jest przedszkolakiem, uczniem, czy osobą dorosłą, która sama ma już dzieci, zawsze w dniu 26 maja udaje się do swojej mamy z kwiatami i prezentem. Tu pojawia się problem, ponieważ co podarować jednej z najważniejszych osób w naszym życiu? Co będzie odpowiednie dla wyrażenia naszej miłości w stosunku do mamy? Przedstawiamy kilka pomysłów tego, co mamy chciałyby dostać w dniu swojego święta.

Tradycyjne prezenty

Bukiet ulubionych kwiatów, czekoladki lub inne słodkości, to prezenty uniwersalne, które równie dobrze sprawdzą się z okazji Dnia Matki. Chcąc włożyć w wykonanie prezentu swoje zaangażowanie i energię, można własnoręcznie upiec na przykład ciasto lub okolicznościowy tort dla swojej mamy. Nawet mało udany będzie wyrazem tego, że chcieliśmy poświęcić czas na prezent dla swojej rodzicielki. Podobnie z kwiatami – można pokusić się o wykonanie z kwiatów ładnej kompozycji, między innymi w kształcie tortu lub wianuszka.

Wśród tradycyjnych prezentów na Dzień Matki dobrze sprawdzają się kosmetyki, zwłaszcza perfumy, kremy czy balsamy oraz biżuteria wszelkiego rodzaju. Bransoletka, pierścionek lub wisiorek na pewno spodoba się naszej mamie i będzie ona mogła za każdym razem, gdy spojrzy na biżuterię, przypominać sobie o nas, gdziekolwiek się znajdzie.

Dla zdrowia i urody

Dbając o kondycję zdrowotną swojej mamy można jej kupić sumplementy diety odpowiednie do wieku. Możemy zapisać się wraz z mamą na zajęcia fitness lub kurs tańca. W ostatnim czasie popularne są w charakterze prezentu na Dzień Matki bony do SPA. Centra SPA i Wellness przygotowują specjalne pakiety Day SPA lub pakiety pobytowe dla córek i matek. Synowie muszą zwykle zadowolić się zakupem bonu do SPA do wykorzystania dla mamy. Jeśli nasza mama zawsze marzyła o odwiedzeniu np. Paryża czy Pragi, możemy razem wyjechać na kilka dni do wybranego miasta. Taki prezent jest jednak kosztowny i nie wszyscy będą mogli sobie na niego pozwolić.

Prezenty sentymentalne

Nasze mamy w większości będą zadowolone, a nawet wzruszone, jeśli otrzymają prezent sentymentalny, pamiątkowy. Możemy z okazji Dnia Matki przygotować dla swojej rodzicielki szczególny prezent – fotoksiążkę ze wspólnymi zdjęciami, gadżet ze zdjęciem, albo koszulkę z nadrukiem „Najlepsza mama na świecie”. Mamy szeroką możliwość wyboru gadżetów z okazji dnia matki opatrzonych fotografią, aplikacją lub śmiesznym napisem. Własnoręcznie wykonany prezent sentymentalny, na przykład album ze zdjęciami opatrzony odpowiednimi podpisami, będzie więcej wart w oczach naszej mamy niż nawet najcenniejsza biżuteria.

Pamiątkowy album, kryształ z wyrytą dedykacją, czy książka ulubionego autora z własną dedykacją to kolejne sentymentalne prezenty, które sprawdzą się z okazji Dnia Matki.

Tak naprawdę jednak, każdy prezent będzie dobry dla mamy. Istotne dla niej będzie to, że dziecko w ogóle pamiętało o takim święcie. Najbardziej sentymentalne pozostają prezenty własnoręcznie wykonane – choćby laurki od małych dzieci, które tak symbolicznym prezentem chcą wyrazić, jak bardzo kochają swoje mamy.

Prezent dla mamy – pomysł na prezent na Dzień Matki
Oceń artykuł:
1 głos, średnia: 10.00 (wynik: 92%)