Home / Bez kategorii / Prezent dla taty – pomysł na prezent na Dzień Ojca
Dzień Ojca - prezent dla taty

Prezent dla taty – pomysł na prezent na Dzień Ojca

23 czerwca każdego roku w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Święto to nie jest tak powszechne, jak Dzień Matki, choć trudno powiedzieć dlaczego jest ono traktowane nieco po macoszemu. W końcu jest to święto rodzica, bez którego nie byłoby nas na świecie. Ojciec zasługuje na taki sam szacunek od swoich dzieci, jak matka. Jeszcze w poprzedniej epoce to na matce spoczywał obowiązek wychowania i opieki nad dzieckiem.

Dziś, w dobie równouprawnienia, coraz częściej również ojcowie włączają się aktywnie w takie zadania rodzinne, albo nawet je przejmują, przechodząc samemu na urlop tacierzyński i zajmując się dzieckiem 24 godziny na dobę. Ojciec, tata, tatuś – 23 czerwca ma swoje święto, a dzieci powinny zadbać o to, aby poczuł się w tym dniu jak najważniejsza osoba na świecie. Jaki prezent będzie odpowiedni na Dzień Ojca? Jaki podarek spowoduje, że w oczach naszego ojca zobaczymy łzy wzruszenia?

Wyjątkowe prezenty na Dzień Ojca

Pomimo faktu, że ojcowie to silni mężczyźni, to jednak równie chętnie przyjmują sentymentalne prezenty, jak matki. Uronią łzę, jeśli ich małe dziecko wręczy im ręcznie wykonaną laurkę. To jeden z najlepszych prezentów, jakie tata może otrzymać od dziecka. Zwyczajny kawałek papieru będzie przechowywany przez ojca przez wiele lat i zawsze wywoła uśmiech na jego twarzy.

Jeśli dziecko jest starsze i chce coś podarować swojemu tacie, może wykonać samodzielnie drzewo genealogiczne ze zdjęciami, zrobić księgę pamiątkową albo zamówić kubek czy kufel do piwa z napisem „Dla najlepszego taty”. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w przygotowywaniu zindywidualizowanych prezentów. Tata z dumą będzie chodził w koszulce „Super taty”, którą otrzyma z okazji Dnia Ojca od swojego dziecka. Pomysłów na prezenty personalizowane, ze zdjęciami lub napisami, jest co nie miara. Kubki, szklanki, talerzyki, podkładki pod myszkę, breloki do kluczy itp. Gadżety będą odpowiednim prezentem na Dzień Ojca.

Dla majsterkowiczów i gadżeciarzy

Dla ojców, którzy lubią majsterkować, dobrym prezentem będą narzędzia – wkrętarka, klucz francuski, zestaw kluczy nasadowych lub wiertarka. Z kolei, jeśli wiemy, że nasz tata uwielbia gadżety, kupmy mu kubek w kształcie obiektywu od aparatu, MP3, smartfona, tablet, myszkę do komputera w kształcie auta, zestaw głośnomówiący do samochodu albo aparat cyfrowy ze statywem.

Prezenty wywołujące emocje

Dorosłe dziecko może zafundować swojemu ojcu z okazji jego święta wizytę w SPA i Wellness, wyjazd zagraniczny, jazdę na gokartach, naukę strzelania na profesjonalnej strzelnicy, lot balonem, helikopterem czy szybowcem, albo na przykład kurs nauki fotografii, jeśli interesuje się taką tematyką. Dla ojców dobrym pomysłem na prezent może być bilet na koncert ulubionego zespołu albo na mecz ukochanej drużyny piłkarskiej.

Tradycyjne prezenty

O ile na Dzień Matki dzieci kupują swoim mamom kwiaty i czekoladki, o ile na Dzień Ojca częściej kupuje się dobry alkohol, perfumy, pióra wieczne, kosmetyki dla mężczyzn, książki, zestawy do golenia, golarki, czy ubrania. Ważne jest, aby prezent trafiał w gust naszego taty i był zgodny z jego zainteresowaniami. Jeśli wiemy, że nasz ojciec rzadko czyta, a jeśli już to tylko gazety, nie kupujmy zestawu trzech powieści, które go w ogóle nie zainteresują.

Prezent dla taty – pomysł na prezent na Dzień Ojca
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)