Home / Wszystkie pomysły / Prezent na chrzciny – pomysł na prezent z okazji Chrztu Św.
Prezent na chrzciny

Prezent na chrzciny – pomysł na prezent z okazji Chrztu Św.

Pierwszą, ważną uroczystością w życiu większości dzieci w Polsce, jest Chrzest Święty. Rzecz jasna do chrztu podawane są w kościołach dzieci z rodzin wierzących. Wydarzenie to jest mocno zakorzenione w polskiej tradycji, dlatego też nawet rodzice, którzy nie uczęszczają zbyt często do kościoła, chcą, aby ich pociecha została ochrzczona. To również okazja do spotkania z całą rodziną. Często to pierwsza chwila, w której członkowie dalszej rodziny mogą zobaczyć nowo narodzone dziecko.

W zależności od zamożności rodziców, chrzciny urządzane są albo w ścisłym, bliskim gronie rodzinnym, z rodzicami chrzestnymi i dziadkami dziecka, albo też zapraszani są i inni goście – ciocie, wujkowie, rodzeństwo i kuzynostwo itd. Każdy zaproszony gość niewątpliwie będzie chciał podarować coś dziecku. Problem w tym, że często nie wiemy, co można podarować kilkumiesięcznemu szkrabowi. Czy kupić coś praktycznego, co przyda się przede wszystkim rodzicom, czy lepiej postawić na prezent pamiątkowy, który będzie dziecku po latach przypominał o dniu chrztu? A może zdecydować się na gadżet, zabawkę albo biżuterię?

Prezenty praktyczne

Wielu gości zapraszanych na chrzciny wychodzi z założenia, że najlepiej na tą okazję sprawdzą się prezenty praktyczne – wózek spacerowy, kołyska dla dziecka, mata edukacyjna, krzesełko do karmienia, kojec lub łóżeczko turystyczne, albo chodzik, huśtawka domowa bądź coś podobnego. Dziecko skorzysta z takich prezentów w zasadzie od razu, a i rodzicom maleństwa będą one jak najbardziej przydatne. Warto przed dokonaniem zakupu zorientować się, które z takich przedmiotów są już w posiadaniu młodych rodziców. Dwa krzesła do karmienia raczej nie będą w domu przydatne.

Część gości może zdecydować się na zakup pieluch, kosmetyków, czy ubranek dla dziecka. Tego nigdy za wiele, choć taki prezent bardziej nadaje się na urodziny dziecka, niż na taką uroczystość jak Chrzest Św.

Zabawki

Drugą grupą prezentów na chrzciny są zabawki. Tutaj goście mają szerokie pole manewru. Niekoniecznie muszą dopasowywać zabawkę do wieku dziecka, ponieważ kupiony prezent wręczony na Chrzest Św. może poczekać, aż dziecko dorośnie do jego używania. Najczęściej kupuje się:

  • Maty edukacyjne,
  • Misie edukacyjne – mówiące, śpiewające, uczące np. poszczególnych części ciała w dwóch językach,
  • Przytulanki,
  • Chodziki, huśtawki, leżaczki,
  • Zabawki grające – bębenek grający i świecący, gitarę – zabawkę, pianino, perkusję dla dziecka,
  • Chodziki i platformy edukacyjne oraz aktywizacyjne,
  • Klocki – plastikowe typu Lego Duplo lub drewniane,
  • Sortery,
  • Pojazdy – mini skutery czy samochodziki.

Prezenty pamiątkowe

Jeśli zależy nam na tym, aby dziecko miało pamiątkę z Chrztu Św. można zdecydować się na zakup złotego medalika z dedykacją, krzyżyka na łańcuszku, albo inne elementy biżuteryjne. Dobrym pomysłem na prezent są grawerowane sztućce dla dziecka z jego imieniem, srebrne lub złote łyżeczki, buciki, grzechotki i inne, podobne pamiątkowe gadżety. Dobrze w roli prezentu na chrzest sprawdzają się obrazki z rodziną świętą – srebrny, rzeźbiony obrazek umieszczany jest na drewnianej podstawce. Można na odwrocie obrazka umieścić indywidualną dedykację.

Pomysłem na prezent na chrzest może być fotoksiążka ze zdjęciami malucha oraz wszelkie gadżety związane z nim.

Prezent na chrzciny – pomysł na prezent z okazji Chrztu Św.
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)