Home / Wszystkie pomysły / Prezent na komunię – pomysł na prezent z okazji Pierwszej Komunii
Prezent na komunię

Prezent na komunię – pomysł na prezent z okazji Pierwszej Komunii

Jedną z najważniejszych uroczystości kościelnych w życiu dziecka jest Pierwsza Komunia Święta. Obecnie w III klasie szkoły podstawowej, w wieku 8-9 lat, młody człowiek pochodzący z wierzącej rodziny, będzie przygotowywany do przyjęcia Eucharystii. Moment ten jest okazją do wyprawienia rodzinnej uroczystości, choć księża i katecheci wciąż podkreślają, że Pierwsza Komunia Święta przede wszystkim powinna mieć wymiar duchowy, a nie stricte materialny. To jednak nie koliduje z urządzeniem przyjęcia na cześć dziecka.

Coraz częściej takie przyjęcia przypominają niewielkie wesela. Zapraszana jest cała rodzina – bliższa i dalsza oraz przyjaciele rodziców. Goście często nie mają pojęcia, co kupić na prezent małemu Komuniście? Tradycyjne zegarki i biżuteria dla dziewczynek w dzisiejszych czasach wydaję się podarkami mało pożądanymi. Czego więc oczekują najmłodsi i jaki prezent będzie najbardziej oryginalny?

Tradycyjne prezenty

Od lat na I Komunię Świętą dziecka kupowano rower, rolki, zegarki czy biżuterię. Klasycznym prezentem jest złoty medalik lub krzyżyk, na łańcuszku. Taki prezent można wręczyć zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Jeśli chodzi o małe Komunistki, to w ich przypadku istnieje znacznie szerszy zakres biżuteryjnych prezentów. Ciekawą propozycją są bransoletki typu Pandora lub Charms. W obu przypadkach zbierane są małe koraliki lub przywieszki, które zawieszane są na jednej, zbiorczej bransoletce. Pierwsza Komunia może być okazją ku temu, aby rozpocząć kompletowanie kolejnych Charmsów lub koralików Pandora. Na kolejne okazje można dziecku wręczać tematyczne przywieszki, dzięki czemu bransoletka stanie się wartościowa również pod względem sentymentalnym.

Dla dziewczynek tradycyjnie można kupić kolczyki, pierścionek czy przywieszkę z łańcuszkiem, ale takie prezenty zwykle muszą poczekać co najmniej kilka lat, zanim maluch zacznie je nosić.

Chcąc wpisać się swoim podarkiem w komunijną tradycję, można kupić pięknie wydaną Biblię i umieścić w niej swoją dedykację.

Jeśli decydujemy się na zakup roweru, niech będzie to solidny sprzęt, który posłuży co najmniej kilka sezonów dziecku. Modne są obecnie rowery typu holenderskiego, choć i zwyczajny górski rower powinien przypaść do gustu Komunisty.

Nowoczesne prezenty

W grupie nowoczesnych podarków komunijnych znajduje się cała masa elektronicznych gadżetów oraz pojazdów. Dziecku możemy kupić laptopa, tableta, iPada czy iPoda, smartfona nowej generacji, smartwatch czy inny, komputerowy gadżet. To spory wydatek, więc można umówić się z innym gościem komunijnym, aby prezent był wspólny.

Bardzo modnym prezentem są quady oraz skutery, choć wątpliwe jest, aby były to pojazdy bezpieczne dla 9-letniego dziecka. Lepiej już wybrać inny prezent, na przykład konsolę do gier – Play Station czy Xbox 360. Do tego można dokupić całą masę gier, nie tylko rozrywkowych, ale i edukacyjnych. Dobrym pomysłem na prezent może być elektroniczna mata do tańczenia lub aparat fotograficzny.

Nieszablonowe prezenty

Dla 9-letniego dziecka można zafundować w ramach prezentu komunijnego wycieczkę do Legolandu lub innego, podobnego parku rozrywki dla najmłodszych. Pomysłem na prezent może być kurs językowy lub kurs wybranej dyscypliny sportowej, o ile dziecko się nią interesuje. Coraz częściej wybierane są prezenty wywołujące pozytywne emocje, czyli na przykład wycieczka na stadion ulubionej drużyny piłkarskiej albo bilety na koncert ulubionej gwiazdy muzycznej.

Ciekawą ideą jest otwarcie dla dziecka funduszu powierniczego czy lokaty, którą można będzie zlikwidować za parę lat, kiedy dziecko podrośnie na tyle, aby móc samemu dysponować swoimi pieniędzmi.

Prezent na komunię – pomysł na prezent z okazji Pierwszej Komunii
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)