Home / Informacje / Starzenie nam nie straszne
botoks

Starzenie nam nie straszne

Każda kobieta wraz z upływającym wiekiem chciałaby wyglądać wciąż pięknie i świeżo jak wtedy, gdy była nastolatką. Czas odciska jednak piętno na naszych twarzach. Życie w stresie, zła dieta, nieprzespane noce i dni wypełnione ciągłymi obowiązkami odbijają się wyraźnie na naszym wyglądzie. Objawy starzenia się skóry są nieuniknione i zmaga się z tym każda z nas. Są jednak sposoby na to, by oszukać upływający czas i wyglądać tak młodo, jak dawniej.

Kurze łapki

Wygląd Twojej skóry nie musi zdradzać Twojego wieku. Szczególnie narażona na szybsze starzenie się jest skóra wokół oczu. W tym właśnie miejscu jest ona szczególnie delikatna i dlatego też szybciej ulega procesowi starzenia się i wiotczenia. Problem kurzych łapek jest doskonale znany paniom. O ile te młode nie muszą się z tym problemem zmagać, o tyle  tych starszych ten problem zaczyna się nasilać i pogłębiać wraz z upływającym czasem. Specjaliści informują, by już po 25 roku życia zwrócić uwagę na ten problem i nie bagatelizować go. Kurze łapki to zmarszczki pojawiające się w okolicach oczu. Na rynku istnieje szeroki wybór kosmetyków  opóźniających proces starzenia się skóry wokół oczu, nie są one jednak skuteczne na tyle, na ile byśmy tego chciały. Często zamiast spektakularnych efektów okazuje się, że jedne co straciłyśmy, to mnóstwo czasu i pieniędzy. Z pomocą przychodzi nam botox.

Czym jest botox?

Nie bez przyczyny botox nazywany jest pogromcą zmarszczek. Szczególnie dobrze sprawdza się on w walce ze zmarszczkami mimicznymi. Ostrzykiwanie skóry botuliną świetnie sprawdzi się w przypadku kurzych łapek. Ostrzykiwanie polega na wprowadzaniu pod skórę toksyny botulinowej za pomocą cienkiej igły. Proces nie jest długi, bo trwa zaledwie kilka minut, nie powinien być również silnie bolesny, choć zależy to często od indywidualnej reakcji pacjenta na ból. W przypadku szczególnie wrażliwych osób, możliwe jest wykonanie miejscowego znieczulenia. Ważnym aspektem jest fakt, że po zabiegu pacjent nie wymaga długiej rekonwalescencji. Bez obaw zatem możesz powrócić do pracy, ciesząc się pięknym wyglądem. W przypadku usuwania kurzych łapek wystąpić może lekkie zaczerwienie i opuchlizna, które powinny po kilku godzinach ustąpić.

Co po zabiegu?

Cieszyć się efektem pięknych oczu bez kurzych łapek będziesz mogła już od 3 do 10 dni po wykonaniu zabiegu. Trwałość zabiegu utrzymuje się  6-8 miesięcy. Specjaliści radzą, by po upływie tego czasu zabieg powtórzyć. Istotną informacją jest też fakt, że po każdym kolejnym wykonaniu zabiegu, efekt się wydłuża. Zmarszczki wokół oczu nie wrócą do swojego pierwotnego kształtu, będą natomiast płytsze i mniej widoczne, co jest wspaniałą informacją dla kobiet obawiających się powrotu przykrego problemu, jakim są kurze łapki.

Przeciwwskazania

Poddawać się zabiegowi nie powinny kobiety, które:

  • są w ciąży
  • karmią piersią
  • mają problem z krzepliwością krwi
  • stosują leki antykoagulacyjne
  • mają zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

Botox to wspaniały sposób na walkę z kurzymi łapkami. Po wykonaniu zabiegu Twoje spojrzenie nabierze blasku, a problem zmęczonych oczu nie będzie już dla Ciebie przeszkodą.

Więcej informacji na: www.skinclinic.pl

Starzenie nam nie straszne
Oceń artykuł:
1 głos, średnia: 10.00 (wynik: 92%)