Home / Informacje / Wózek na zakupy – idealny prezent nie tylko dla babci
147444492230433500

Wózek na zakupy – idealny prezent nie tylko dla babci

Masz dość noszenia ciężkich zakupów? Irytują Cię nieporęczne torby? Wózek na zakupy to idealne rozwiązanie. Torba na kółkach pozwoli odciążyć kręgosłup i stawy. Szczególnie rozwiązanie to docenią osoby starsze, przyszłe mamy czy użytkownicy, którzy niedawno przeszli uraz czy operację – słowem wszyscy, dla których codzienne zakupy to duże wyzwanie. Zastosowanie wózka na zakupy przywraca niezależność. Niby mała, niepozorna rzecz a cieszy i znacznie zwiększa poczucie komfortu.

Wózek na zakupy nie tylko dla babci

Wózek na zakupy zwykle kojarzony jest z babcinym gadżetem. W burych, smutnych kolorach, nieco rozklekotany, nieporęczny i zdecydowanie niewygodny. Taki atrybut z pewnością nie jest kojarzony z nowoczesną i pewną siebie kobietą. Nic dziwnego! Jednak bazarowe, smutne torby na kółkach to przeszłość.

Dziś wybór wózków na zakupy jest naprawdę ogromny – w rozmaitych formach, kolorach, wzorach i cenach. – Gdy tuż po studiach zamieszkałam w samym centrum miasta, nagle codzienne zakupy stały się nie lada wyzwaniem. Choć ulubiony dyskont znajdował się kilka przecznic dalej, trudno było dojechać do niego samochodem. Więcej czasu zajmowało mi objeżdżanie jednokierunkowych uliczek, stanie w korku i szukanie ciasnego miejsca parkingowego niż piesza wycieczka do sklepu. Najpierw robiłam zakupy na raty, ale rodzice sprezentowali mi wózek na zakupy. Jest genialny – lekki, w moim ulubionym kolorze, poręczny – w końcu mogę za jednym razem zrobić zakupy niemal na cały tydzień – przyznaje Marta Łagosz, entuzjastka wózków zakupowych.

- Mój ostatni zakup to wiklinowy wózek, a w zasadzie wiklinowy kosz na zakupy na kółkach. Jest niezwykle szykowny i poręczny. Dzięki koszykowi zakupy na okolicznym bazarku stały się przyjemnością. Mam nie tylko ekologiczne warzywa, ale także środek transportu – śmieje się Marta.

Wiklinowe wózki na zakupy to ostatni szyk mody. Naturalny materiał jest nie tylko piękny, ale także trwały, a transportowanym towarom zapewnia stały dostęp powietrza, dzięki czemu warzywa i owoce zachowują świeżość. To doskonały upominek dla osób, które troszczą się o środowisko, a także klasyczną i elegancką stylistykę.

Jak wybrać wózek na zakupy?

Duży i zróżnicowany asortyment to niewątpliwie atut, ale także wyzwanie dla klienta. Jak spośród wielu modeli wybrać egzemplarz idealny? Oto kilka praktycznych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu.

Waga – sprawdź wagę wózka. Choć cięży wydaje się stabilniejszy, pamiętaj, że waga wózka powinna być dostosowana do możliwości użytkownika.

Liczba kółek – możesz wybrać tradycyjny wózek dwukołowy bądź stabilny czterokołowy. Ciekawym rozwiązaniem są wózki sześciokołowe, które umożliwiają swobodne pokonanie każdego przewyższenia – krawężnika czy schodów. Większe koła umożliwią korzystanie z wózka także zimą – gdy spadnie deszcz bądź wystąpi słota.

Materiał – sprawdź czy materiał, z którego została wykonana torba jest wodoodporny. Z wózka będziesz korzystać przecież w każdą pogodę, a niejednokrotnie pewnie wyczyścić torbę mokrą szmatką czy gąbką.

Torba – poza dużą przestronną kieszenią, powinna być wyposażona w mniejsze kieszonki – na klucze, portfel czy inne drobiazgi.

Wygodny uchwyt i stelaż – rączka powinna mieć ergonomiczny kształt. Idealny stelaż jest lekki i stabilny.

Marki warte uwagi to Gimi, Aurora, Rolser, Reisenthel. To czołowi producenci wózków na zakupy. Na produkty udzielają od 2 do 3 lat gwarancji.

Wózek na zakupy idealny prezent dla seniora

Nie masz pomysłu na prezent imieninowy, urodzinowy czy świąteczny dla seniora rodu. Podaruj babci odrobinę samodzielności. Wózek na zakupy usprawni codzienne zakupy i podniesie poczucie komfortu. Uważasz, że to zbyt skromny upominek? Zainwestuj w wysokiej jakości torbę na kółkach – prawdziwego Mercedesa wśród wózków na zakupy. Sprawdź i przekonaj się, że to bardzo praktyczny i sprawdzony podarunek.

Wózek na zakupy – idealny prezent nie tylko dla babci
Oceń artykuł:
3 głosy, średnia: 7.00 (wynik: 73%)