Home / Bez kategorii / Prezent dla babci – pomysł na prezent na Dzień Babci
Dzień Babci - prezent dla babci

Prezent dla babci – pomysł na prezent na Dzień Babci

Na początku każdego roku, dokładnie 21 stycznia, obchodzimy w Polsce święto wszystkich babć. Dzień babci jest okazją dla obdarowania bliskiej nam osoby wartościowym prezentem. Nie musi to być drogi sprzęt RTV czy AGD. Dla każdej babci liczy się przede wszystkim to, że wnuczek lub wnuczka pamiętają o niej i odwiedzą ją w dniu jej święta.

Poświęcony seniorce czas będzie dla niej najlepszym podarkiem, choć oczywiście nie tylko 21 stycznia należy babcię odwiedzać. Warto robić to jak najczęściej, ponieważ później, kiedy nie będzie jej już z nami, będziemy żałować, że tak rzadko ją widywaliśmy. Wracając do bardziej optymistycznych spraw, powiedzmy, jaki prezent można zrobić naszym babciom? Niejednokrotnie to właśnie one wychowują wnuki, odprowadzają je do przedszkola i szkoły. Poświęcają swój wolny czas, aby wnuczki mogły beztrosko się bawić na podwórku, pod czujnym okiem babci. Wynagrodźmy im to, że cały czas trwają przy nas – wnukach i nas rozpieszczają.

Wspólnie spędzony czas

Babcie najczęściej nie wymagają od swoich wnuków tego, aby cokolwiek im kupować. Chcą spędzić tylko miło czas z wnukami, choćby i we własnym domu. Wnuki powinny więc tylko stawić się w wyznaczonym dniu w domu babci, a w praktyce to ona zadba o to, aby upiec ciasto czy przygotować poczęstunek. Na Dzień Babci nie powinniśmy jednak przychodzić z pustymi rękami – kwiaty i czekoladki czy inne słodkości będą mile widziane przez starszą panią.

Możemy też zorganizować z okazji Dnia Babci wspólne wyjście do kina, do teatru czy do filharmonii lub opery, o ile lubi ona takie rozrywki kulturalne. Wspólny obiad, czy nawet kawa i ciastko w kawiarni wyłącznie we własnym towarzystwie również będzie dobrym pomysłem.

Jeśli babcia to kobieta nowoczesna, dbająca o siebie, w ramach prezentu na Dzień Babci można jej wykupić pakiet w SPA i udać się wraz z nią do salonu piękności, bądź pakiet fryzjerski. Być może nasza babcia marzyła o wycieczce np. do Kazimierza lub gdzieś dalej – do Pragi, Paryża czy Berlina. Można wybrać się wraz z nią, aby odwiedzić takie miejsca.

Prezenty dedykowane

Babcia na pewno uwielbia wspominać dawne czasy. Opowiada przy tym historie ze swojej młodości ze wszystkimi szczegółami tak, jakby miały miejsce wczoraj. Sprawmy jej przyjemność robiąc dla niej fotoksiążkę ze swoimi zdjęciami. Wszystkie prezenty personalizowane – kubki, poduszki, kalendarze czy mozaiki lub ramki z fotografiami będą mile widziane. Są to prezenty pamiątkowe, które będą dla babci bezcenne.

Można również kupić babci biżuterię z dedykacją, dobrą książkę, jeśli lubi czytać, albo zestaw do robótek ręcznych, do malowania akwarelami czy do szydełkownia. Zawsze prezent powinien być dostosowany do preferencji osoby, którą obdarowujemy. W tym wypadku będzie to nasza babcia. Ucieszy się z torebki, luksusowego szalu z jedwabiu czy z kosmetyków. Najbardziej jednak babcia będzie zadowolona z tego, że pamiętaliśmy o jej dniu i chcieliśmy poświęcić swój czas tylko dla niej, pomiędzy obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi.

Prezent dla babci – pomysł na prezent na Dzień Babci
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)