Home / Informacje / Pomysły na prezenty dla amatora sushi
zestawdosushi

Pomysły na prezenty dla amatora sushi

Sushi cieszy się dzisiaj w Polsce coraz większym zainteresowaniem – powstają restauracje serwujące ten wyjątkowy specjał pochodzący z Japonii, można kupić gotowe zestawy z sushi w marketach, a ponadto wszystkie potrzebne składniki do tego, aby przygotować smakowite rolki w dom. Jeżeli znasz kogoś, kto wprost przepada za sushi, w takim przypadku jego zamiłowanie może stać się również podstawą do pomysłu na prezent na urodziny czy pod choinkę. Co warto wybrać?

Poniżej przygotowaliśmy kilka pomysłów na prezent dla amatorów sushi oraz innych azjatyckich specjałów. Są dostępne w szerokiej gamie cenowej, a także łatwo dostępne w Polsce, dlatego na pewno wyszukasz wśród nich coś interesującego.

Ekskluzywne pałeczki

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pałeczki to najpopularniejsze sztućce na całym świecie. To również świetny upominek dla każdej osoby, która lubi dalekowschodnie potrawy, w tym sushi. Na prezent wybierz ekskluzywne pałeczki wykonane z wysokiej klasy materiałów, na przykład z drewna różanego, drewna hebanowego, pałeczki srebrne czy też wykonane ze stali nierdzewnej – na pewno posłużą znacznie dłużej niż zwykłe pałeczki bambusowe, które są przeznaczone do jednorazowego użytku. Często oferowane są w eleganckich pudełkach lub z torebkami z tkaniny, dlatego doskonale nadają się jako podarunek. Ceny pałeczek tego rodzaju rozpoczynają się od około 19 złotych za lepszej jakości utwardzone drewno, a kończą na około 200 złotych za pałeczki srebrne.

Pałeczki z personalizacją

Również kapitalnym pomysłem na prezent będą pałeczki z personalizacją, czyli z laserowym grawerunkiem. Można wykonać go przede wszystkim na pałeczkach drewnianych oraz pałeczkach ze stali nierdzewnej – może być to imię lub inicjał osoby, która ma otrzymać upominek, symbole Kanji czy też różne obrazki. Na pewno przypadną do gustu osobom uwielbiającym Azję! Ceny tego rodzaju pałeczek wcale nie są takie wysokie – trzeba liczyć się z wydatkiem około 30 złotych.

Zestaw do serwowania sushi

Nieco droższym zakupem będzie zestaw przeznaczony do serwowania sushi – w tego rodzaju kompletach znajdują się duże patery, na których umieszcza się wszystkie rolki, talerzyki dla każdej osoby, również miseczki. Wszystkie w prawdziwie azjatyckiej stylistyce, dlatego podawane na nich potrawy na pewno będą prezentowały się fantastycznie. Zestawy można kupić w wariantach dla jednej, dwóch czy też czterech osób. Ceny tego rodzaju kompletów zaczynają się od około 65 złotych.

Kurs sushi

Innym ciekawym pomysłem na prezent jest wykupienie kursu uczącego przygotowywania sushi – to propozycja dla osoby, która jeszcze nigdy nie robiła tej potrawy samodzielnie. Podczas takich zajęć można bliżej zapoznać się z tajnikami japońskiej kuchni i sposobami na przyrządzanie wyśmienitego sushi. Cena kursu to około 200 złotych.

Jeżeli chcesz kupić orientalne upominki, możesz zrobić to w sklepie internetowym Orient Deco. Oferuje on pełną gamę pałeczek, także z usługą ich personalizacji, ponadto zestawy do podawania sushi oraz herbaty i akcesoria do ich parzenia.

Pomysły na prezenty dla amatora sushi
Oceń artykuł:
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)